דר' ענבר רותם, תל השומר

"זו לא קורונה.
זו מגיפה של טמטום,
של פחדנות,
של אובדן שפיות."

"הרבה מאוד רופאים חושבים כמוני.
הרבה מעדיפים שלא להתבטא."

דר' ענבר רותם, תל השומר.

https://rootavor.com/%D7%93%D7%A8-%D7%A8%D7%95%D7%AA%D7%9D-%D7%A2%D7%A0%D7%91%D7%A8-%D7%9E%D7%AA%D7%9C-%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%96%D7%95-%D7%9C%D7%90-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%96%D7%95/

שמישהו יגיד את זה כבר.

איפה הילד שיצעק שהמלך הוא עירום?
אני יושבת בשקט, בסבלנות, כבר כמה חודשים, ומתבשלת ברצון לצעוק את מה שאני חושבת לעולם.

בהתחלה, נכון, זה היה מפחיד. מדאיג. לא ידוע. התמונות מחו"ל היו קשות לצפיה. אבל אז הקורונה הגיעה לכאן, ומאז אני צובטת את עצמי כל יום, ושואלת את עצמי האם העולם לגמרי השתגע, והאם אני היחידה שאשכרה לא מבינה מה הולך פה.

אכן, מגיפה קטלנית משתוללת בחוץ, אבל לא קוראים לה קורונה. זו מגיפה של טמטום, של פחדנות, של רמיסת זכויות האזרח, של רמיסת העצמאים, של הרס הכלכלה, הרס הלמידה של הדור הצעיר, של זריעת פחד דיכאון וחרדה, אובדן פרנסה ואובדן שפיות. וממש מעבר לפינה, אובדן צלם אנוש וכבוד עצמי.

איפה הם המתים המתגלגלים ברחובות? איפה הגופות? נכון להיום יש 50 ומשהו מונשמים- בכל מדינת ישראל- וזה בשיא
ה "השתוללות" של המחלה.

חולים קשה – ובואו, היום (כמה נוח) זה כל אחד עם סטורציה מתחת 93, ומשקפי חמצן- יש 200, במדינה כולה. אנחנו רחוקים שנות אור מתחזיות האימה, רחוקים שנות אור מאי ספיקת המערכת והיכולת לטפל!!!

עד כה אובחנו בישראל 40000 נשאים/ חולים- בהנחה שגילינו שליש, או פחות, יש אולי 150000. ומתוכם 380 מתים, ולא שאני חלילה מזלזלת, אבל חלקם הגדול היו בעלי תוחלת חיים קצרה ביותר. לכל מי שגסס מסרטן או אי ספיקת לב ועל הדרך נדבק בקורונה, קראו "נפטר מקורונה".

לזה אתם קוראים מגיפה?

ולא שאני מזלזלת בכל מי שמרגיש לא טוב. רק בריאות לכולם. אבל חשוב להבין, שהעניין פה אינו הפרט הבודד! הפרט הבודד יכול להיות גם זה שימות מחיידק טורף, או שפעת (אשר ממיתה פחות או יותר באותם אחוזים), או נשיכת נחש. זה נורא וטראגי ועצוב, אבל האם בשל כך מכניסים מדינה שלמה לסגר? להגבלות לא הגיוניות, מביאים אנשים לפת לחם?!

הלא התחלואה האחרת עולה (כן, פעולות אלקטיביות שמבוטלות, ילדים לא מתחסנים ופתאום צצות כלמיני מחלות עלומות, פחד של אנשים מבתי חולים, הזנחה), התחלואה הנפשית בשיאה, הכושר הגופני נפגע ואיתו נחלשת מערכת החיסון, האלימות במשפחות משתוללת, השיעמום של הילדים והנוער גואה, הבדידות של הקשישים, הרווקים, הגרושים- צורבת, העוני בכל פינה, אנשים מאבדים את חייהם וכבודם!!!

שמישהו שם יתעורר כבר!!!!

שמישהו שם יבין שצריך לחיות לצד הנגיף הזה!!!!
נכון- כמו בכל(!!!) מחלה או וירוס או חיידק יש מי שיחלה קשה יותר, ובסופו של דבר מדובר בקמצוץ, שהוא צריך להישמר יותר בתקופה הקרובה.

תשחררו כבר את כולם, ותנו לחזור לחיים דווקא עכשיו, דווקא בשיא הקיץ בו אין תחלואות רבות נוספות, דווקא עכשיו כשהמנשימים פנויים והנגיף עושה רושם שאיבד מאלימותו, ועד החורף האוכלוסיה תפתֵח נוגדנים אשר יגֵנו, עד החורף, על כולם.

הכותבת הינה רופאה אולם מדברת מדם ליבה ודעתה האישית (והמעט מלומדת) בלבד

 

אהבתם? שתפו עם אחרים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם? שתפו!

מאמרים נוספים

אחות "הסמויה" מבהי"ח Elmhurst בניו יורק

אחות "הסמויה" מבהי"ח Elmhurst בניו יורק, המקום שנחשב מרכז המגיפה, בראיון נוסף ב"TheHighWire" (הגיע גם לFoxNews) קוראים לה Erin Olszewski, היא אחות מארה"ב שהחליטה לחשוף