מומחה עולמי: שפעת החזירים – מגפה מזויפת

12.01.2010

פורסם ב NRG

ראש מחלקת בריאות במועצת אירופה מטיל ספק ביעילות החיסון וטוען: חברות התרופות עודדו פאניקה

מתקפה חריפה של ד"ר וולפגנג וודרג, ראש מחלקת בריאות במועצת אירופה ומומחה בעל שם בטיפול במגפות, על חברות התרופות הגדולות: לטענת וודרג, החברות ארגנו "קמפיין של פאניקה" כדי ללחוץ על ארגון הבריאות העולמי להכריז על המחלה כעל מגפה עולמית. וודרג, שקרא להקמת ועדת חקירה שתבדוק את הפרשה, מכנה את ההתנהלות הזו "אחת השערוריות הרפואיות הגדולות של המאה".

מועצת אירופה היא גוף הפועל לפיתוח עקרונות של שיתוף פעולה ודמוקרטיה בין 47 המדינות האירופיות המאוגדות בו. בהמשך החודש היא תדון בסוגיית שפעת החזירים, כולל בקביעתו של ד"ר וודרג, לפיה המחלה היא זן נורמלי של שפעת, "אשר לא גורם אפילו לעשירית ממקרי המוות שנגרמים מהשפעת העונתית המסורתית".

"קמפיין הפאניקה המסיבי שראינו", הוסיף ד"ר וודרג, "סיפק הזדמנות פז לנציגי מעבדות התרופות, שידעו שיעשו קופה אם אכן תוכרז מגפה עולמית". בהמשך דבריו שלח המומחה רמיזות מאשימות לכיוון ארגון הבריאות העולמי כשאמר כי "לקבוצת אנשים בארגון יש קשרים מאד קרובים עם תעשיית התרופות".יצוין כי ארגון הבריאות העולמי אשרר לאחרונה את עמדתו לפיה המגפה עדיין לא הגיעה לקצה, אף שמספר מקרי המוות ממנה נמוך בהרבה מהתחזיות.

בראיון שהעניק וודרג לעיתון צרפתי הוא גם הטיל ספק ביעילות החיסונים: "הם פותחו מהר מדי, וחלק מהמרכיבים לא נוסו במידה מספקת. כמו כן, החיסון שפותח בידי חברת נוברטיס נוצר מתאים סרטניים בטכניקה של הנדסה ביו-כימית שלא נעשה בה שימוש קודם לכן".

 

לחצו כאן לכתבה המלאה

אהבתם? שתפו עם אחרים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם? שתפו!

מאמרים נוספים

דו"ח: שפעת החזירים – המגיפה שלא הייתה

כתבה ב Ynet 06.06.2010 הרופאים שכתבו את ההנחיות קיבלו כספים מחברות תרופות, ניגודי האינטרסים לא פורסמו ומיליארדי שקלים שהוציאו מדינות העולם על תרופות וחיסונים שלא

ילדי הגזזת

זה היה בשנות החמישים. לא כ"כ מזמן. מי ששרד יוכל עדיין לספר. – טענו שיש מחלה זיהומית איומה שמתפשטת. – הוציאו ילדים מכיתותיהם מול כולם. – הובילו אותם